Zásnubní prsteny

Zásnubní prsteny jsou oproti běžným typům prstenů specifické v tom, že jsou učeny pouze pro ženy. Darují se v okamžiku, když muž svoji přítelkyni žádá o ruku. Obvykle se nosí na prsteníčku levé ruky, protože právě v tomto prstu je údajně žíla, která vede přímo do srdce. Hodně důležitou součástí zásnubního prstene je kámen, jenž je do něj zasazený – často bývá ze zirkonu, dražší variantou jsou pak pravé diamanty nebo brilianty.

Z čeho se zásnubní prsteny vyrábějí?

Podobně jako u běžných prstenů, tak i u těch zásnubních platí, že nejčastěji se vyrábějí z materiálů, jako jsou stříbro, zlato nebo chirurgická ocel. Ta je oblíbená nejen díky nižší ceně, ale i proto, že mnoho lidí je na cenné kovy alergických.

Jak vybrat vhodný zásnubní prsten?

Zásnubní prsten obvykle darujeme jen jednou za život, proto bychom měli jeho výběru věnovat náležitou pozornost. Důležité je především vybrat tu správnou velikost, ale mezi zásadní otázky patří i výběr materiálu, z něhož je zásnubní prsten vyrobený nebo výběr vhodného kamene, jenž je do prstýnku zasazený.

Kde kupovat zásnubní prsteny?

I zásnubní prsteny se dají koupit v různých e-shopech, pokud ale potřebujete poradit nebo si prsteny v klidu prohlédnout, je určitě lepší zvolit některou z kamenných prodejen. V obchodě se můžete i poradit s prodavačem a nechat si doporučit takový zásnubní prsten, který Vaší partnerce zaručeně udělá radost.

Zásnubní prsteny a jejich cena

Tak jako u kterýchkoliv jiných šperků, i pro zásnubní prsteny platí, že cena závisí zejména na materiálu, z něhož je prstýnek vyroben. Levněji Vás vyjdou zásnubní prsteny z chirurgické oceli nebo ze stříbra, jejichž pořizovací cena se pohybuje v řádech stokorun. Naopak dražší jsou zlaté zásnubní prsteny, za které zaplatíte i několik tisíc. Celková cena prstenu ale samozřejmě závisí i na kamenu, který je do něj zasazen – např. u těch nejluxusnějších modelů s drahými brilianty může cena překročit i sto tisíc korun.


Sponzorované odkazy:


Luxusní vibrátory, které ocení každá i ta nejnáročnější žena. Zajímavé články o Prstýncích pro ženy. Jízdní kola jsou vhodná pro všechny. Svítící tyčinky a náramky na Vaší párty za super ceny.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!